Kruk Meble

Wszystko co musisz wiedzieć o wnętrzach

Komfort w miejscu pracy to rzecz kluczowa dla przyszłego pracownika czy pracodawcy. Gdy udało nam się znaleźć odpowiednie krzesło do biurka ze strony https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe czas przeczytać zasady użytkowania. Ale czy ktoś to rzeczywiście praktykuje? Raczej nie. Po skręceniu naszego fotela nie przejmujemy się takimi rzeczami. Instrukcja zazwyczaj ląduje w koszu na śmieci wraz z pudlem po konstrukcji. Jednak czy jest ona nam potrzebna? 

Gdy uda nam się skręcić krzesło biurowe obrotowe myślimy, że będzie czyste na wieki wieków. Jednak jesteśmy w wielkim błędzie. Nasze krzesła obrotowe do biurka ulegają zabrudzeniom świadomym (rozlana kawa) czy nieświadomym (osadzający się kurz). Dlatego z naszą pomocą przychodzi ten artykuł. Jeśli zależy Ci na czystości w miejscu pracy koniecznie go przeczytaj. 

Krzesło biurowe – podstawowe błędy w zakresie pielęgnacji

W przeciwieństwie do mebli nawet krzesła biurowe tanie wymagają nieco innej pielęgnacji. Dlatego rytuał co tygodniowego czyszczenia fotela na kółkach wymaga nieco większej wiedzy. Meble możesz przetrzeć dowolnym środkiem i po kłopocie. Natomiast tradycyjne krzesła do biurka lub fotele obrotowe do biurka mają środki o różnym składzie. Zanim przystąpisz do czyszczenia swojego siedziska warto poznać metody, które są zakazane.

Oto prosta lista środków i czynności, których nie należy robić: 

  • stosowanie acetonu, rozpuszczalnika ani spirytusu
  • zbyt mocne szorowanie materiału 
  • stosowanie środków z mikrodrobinkami 
  • używanie brudnych szmatek. 

Powyżej podane sposoby mogą zniszczyć piękny kolor materiału. Stosowanie się do podanych zasad pielęgnacji może zniszczyć skórzany fotel obrotowy do biurka oraz inne meble skórzane. Dlatego jedynym słusznym krokiem jest stosowanie środków do różnych typów tapicerek. Nie można zapominać o czystości gąbek oraz szmatek. 

Pielęgnacja skóry 

Nawet eleganckie krzesło obrotowy może utracić swoje walory estetyczne. Gdy zauważymy plamy po kawie, herbacie, pisaku markerze itd. warto zdecydować się na czyszczenie. W tym celu warto zakupić odpowiednie środki. Aby skórzane krzesła biurowe obrotowe cieszyły oko na dłużej zakupmy balsam do mycia skóry. To skuteczny środek, który zadziała jak odplamiacz. 

Kiedy doszło do zabrudzenia skóry postarajmy się o:

  • odkurzenie całej tapicerki oraz konstrukcji – do tego celu wystarczy zwykły odkurzacz
  • przetarcie skóry wraz ze stelarzem wilgotną szmatką
  • nawilżanie tapicerki balsamem do mycia skóry

Te trzy czynności powinny zadziałać na codzienne plamy. Jeśli podane czynności nie podziałały, a na skórze są widoczne lekkie przetarcia warto zastanowić się nad renowacją skórzanej tapicerki. 

Pielęgnacja materiału 

 Najwięcej krzeseł obrotowych jest wykonana z materiału. Dbanie o tego typu krzesło biurowe obrotowe jest dużo łatwiejsze od wrażliwej na otarcie skóry. Aby wyczyścić nasze krzesło obrotowe do biurka warto zaopatrzyć się w wałek do usuwania sierści oraz szampon czyszczący. Na uporczywe plamy szczególnie polecamy odplamiacz do tapicerki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *